Listopad 2007

něco o mě =D

2. listopadu 2007 v 20:38
Celé jméno: Káťa
Přezdívky:LoweNirvana , pluháček =D
Narozeniny: nemám
Místo narození: neřeknu
Znak zvěrokruhu: Lef
Pohlaví: žena
Třída: 7.Bé
Město: Béééénátky
Barva vlasů: Hnědá
Délka vlasů: asi tak 20-30cm
Barva Očí: modrá
Výška: cca 165cm
Piercing: ne ale ci =)
Tetování: ee
Pravák nebo levák: pravák na ruku levák na mozek =)
Film: Ja ani nw=D
Barvy:černá, bíla, červená
Skupina: NIRVANA
Písnička: pleteau
Sladkost: cukr =D
Sport: jízda na koni
Oblečení: to co se nosí =D
Předmět ve škole:tělocvik
Zvíře: já a můj mrnavej jezevčík =D
Knížka: samo>>od kakenky<< > My děti ze stanice Zoo <
Boty: plátenky & adia
Alkohol: moc mne =)
Kouření: ee...=D

juuu upe zbožnuju NIRVANU =*

2. listopadu 2007 v 20:30

Členové skupiny

· Kurt Donald Cobain - zpěv, kytara
· Krist Novoselic - baskytara
· Aaron Burckhard - bubny (1987)
· Dale Crover - bubny (1987-1988, 1990)
· Jason Everman - kytara (1989)
· Chad Channing - bubny (1988-1990)
· Dan Peters - bubny (1990)
· Dave Grohl - bubny, zpěv (1990-1994)
· Pat Smear - kytara (1993-1994)

Discografie

· Bleach (1989)
· Nevermind (1991)
· Hormoaning (1992) limitovaná edice
· Incesticide (1992)
· In Utero (1993)
· MTV Unplugged in New York (1994)
· From the Muddy Banks of the Wishkah (1996)
· Nirvana (2002)
· With the Lights Out (2004)
· Sliver - The Best of the Box (2005)

NIRVANA

Nirvana vznikla v roce 1986, kdy se skládala z Kurta Cobaina, Chrise Novoselica a Aarona Burckharda, kterého později vystřídali na postu bubeníka kapely Chad Channing, Danny Peters či Dale Crover, ale až v roce 1990 se do kapely dostává snad nejlepší bubeník Dave Grohl.

V lednu roku 1988 nahrává Nirvana 10 demo písniček s názvem Godfather Of Grunge, které šéf nahrávací společnosti Sub Pop Jonathan Poneman ohodnotil kladně a sepsal s Nirvanou smlouvu. V listopadu nahrává Nirvana svůj debutní singl Love Buzz/Big Cheese, kterého bylo vylisováno pouhých 1000 kusů.

V lednu roku 1989 nahrává Nirvana v sestavě Cobain, Novoselic, Channing a doprovodný kytarista Jason Everman své první album Bleach, na které připadlo celkem směšných 600 dolarů, které Nirvaně zapůjčil Jason Everman. Album vyšlo v červnu a ještě tentýž měsíc vyráží skupina na měsíční šňůru po státech a v říjnu na 6ti týdenní turné po Evropě, po němž Jason odchází do Soundgarden.

V září 1990 se v kapele objevuje další bubeník Danny Peters a Nirvana vydává další singl Sliver/Dive, který obsahuje i živé nahrávky písní About A Girl a Spank Thru (Spank Thru se objevila již dříve na demu skupiny Fecal Matter, kterou dříve založili Kurt a Chris).

Ještě tentýž měsíc přichází do kapely bubeník washingtonských Scream Dave Grohl, o kterého ihned po spatření projevila Nirvana zájem. Dave Grohl Nirvaně nejvíce vyhovoval, měl nesmírně tvrdý úhoz a každou chvíli museli na jeho bicích vyměňovat blány. Nirvana je tedy nyní ve složení Kurt Cobain, Chris Novoselic a Dave Grohl.

24. září 1991 vychází album Nevermind, obsahující písně, z jejichž textů je možno vyčíst, že se Kurt zabývá otázkou smyslu života a objevují se zde i známky pomyšlení na sebevraždu. Například v písni Stay Away, která se měla původně jmenovat Pay To Play, se objevuje verš: "I don't know why I'd rather be dead than cool" (Já nevím proč bych radši byl mrtvý než drsný). O den později se v Amsterdamu uskutečnil koncert "Live At Paradiso", na který přišlo neuvěřitelných 130 000 lidí. V říjnu je Nevermind oceněn zlatým diskem. Úspěch alba Nevermind začala píseň Smells Like Teen Spirit, na jejíž klip bylo vyčleněno pouhých zhruba 50 000 dolarů a už vůbec se nepočítalo s tím, že by se píseň mohla stát hitem. Hitem se měla stát až píseň Come As You Are. Později se alba Nevermind prodalo neuvěřitelných 9 000 000 kusů, což už bylo pro Kurta zřejmě neúnosné. V průběhu australského turné, konající se v lednu roku 1992 vydává Nirvana limitovanou edici alba Hormoaning, kterého bylo vylisováno jen 10 000 kusů.

V únoru 1992 si Kurt bere za ženu zpěvačku skupiny Hole Courtney Love a 18. srpna se jim narodila dcera Frances Bean. U Kurta se poprvé začínají objevovat příznaky závislosti na heroinu. 15. prosince vydává Nirvana kompilaci B - stran singlů a rarit s názvem Incesticide, album bylo hned z jara oceněno zlatem. Písně přesně vystihují svými texty a melodiemi stav, v jakém se Kurt tehdy zřejmě nacházel, stav bezmoci. Například verš: "Grandma take me home" (Babi vem mě domů) v písni Sliver je toho důkazem.

V dubnu roku 1993 hraje Nirvana v Cow Palace v San Francisku, kde poprvé zazněla píseň Rape Me (Znásilni mě), která byla jedna z těch které se měly objevit na dalším albu.

V září 1993 tedy vychází 4. album, které se mělo původně jmenovat I Hate Myself And I Want To Die (Nenávidím se a chci zemřít), ale album muselo být na příkaz Geffen Records (kde Nirvana vydala svá poslední 2 alba) přejmenováno na In Utero (V děloze). Texty jsou ještě cyničtější a vévodí jim zdravotní téma, které z předchozího alba nadhodila píseň Drain You. Ten samý měsíc přichází do Nirvany ze skupiny Germs doprovodný kytarista Pat Smear. 18. listopadu hraje Nirvana v pravidelném pořadu MTV Unplugged. Vystoupení sklidilo ohromný úspěch, konečně se ukázalo, že Nirvana není jen úpadková kapela z buranského Aberdeenu, ale že i punková kapela dokáže dělat smysluplnou hudbu. V prosinci se toto vystoupení dostalo dokonce na album s názvem MTV Unplugged In New York.

Kurtův život zkomplikovali především novináři, kteří psali nepravdivě a možná i právě kvůli nim si Kurt a Courtney vytrpěli své, jelikož Courtney měla v průběhu těhotenství brát drogy. Situace vzrostla do nebývalých rozměrů, konaly se nekonečné soudy o péči o Frances, které Kurta stály většinu vydělaných peněz z alba Nevermind.

Začátkem března 1994 se Kurt předávkoval prášky, které zapil šampaňským, tudíž věděl co dělá. Nebyl to zdaleka první ani poslední Kurtův pokus o sebevraždu. Vždy ho na poslední chvíli zachránila Courtney, naposledy v Římě během evropského turné v březnu 1994, pár dnů před plánovaným koncertem v Praze.

8. dubna 1994 v 8:40 hodin ráno je nalezeno tělo Kurta Cobaina. Kurt našel osamělou smrt o dva dny dříve v nástavbě nad garáží ve svém luxusním domě poblíž Seattlu. Všem bylo v tu chvíli jasné, že se jedná o sebevraždu, fanoušci to však nemohli pochopit. Nechápali, proč by si ženatý člověk s malou dcerkou, na vrcholu své kariéry, vzal život. Začali se objevovat různé teorie, titulek "Who killed Kurt Cobain" (kdo zabil Kurta Cobaina) byl v novinách tím nejčastějším. Lidé začali z Kurtovy smrti obviňovat Courtney, proti níž veřejně vystoupil i její vlastní otec Hank Harrison. Nejznámějším odpůrcem sebevraždy je detektiv Tom Grant, kterého si Courtney najala, aby našel Kurta. Jak je to se smrtí Kurta Cobaina se již asi nikdy nedozvíme, ale je nám asi všem jasné, že s Kurtem odešel především velký umělec, umělec který nejspíš nikdy nepochopil, proč ho lidi tak zbožňují. "Například před vstupem na scénu, když světla zhasnou a dav začne fanaticky ječet, nepůsobí to na mě, jako to působilo na Freddieho Mercuryho, který to zřejmě miloval, opájel se láskou a obdivem davu, což je něco, co hluboce obdivuji a co mu závidím. Skutečností je, že už dál nemůžu podvádět kohokoli z vás," napsal Kurt ve svém dopise na rozloučenou.

converseee =*

2. listopadu 2007 v 20:25

něcoo uvodem =*

2. listopadu 2007 v 13:10
Kurt, který od malička trpěl na zánět průdušek a hiperaktivitou dostal ke svým 14 letem první kytaru a začal zkoušet hrát.Nějakou dobu dokonce jezdil jako roadie s místní kapelou Melvins.Sám se take pokoušel dát dohromady nějakou skupinu, ale díky svým nekomformální názorům a divokému způsobu života moc kamarádů neměl.Několik týdnů před ukončením závěrečného ročníku na Grays Harbor Institute of North West Crafts dokonce ze školy na dobro odešel.Ještě před tím se zde ale setkal s Chrisem Novoselikem, který stejně jako von také obdivoval punkovou rebelii.
Spolu se roku 1986 rozhodli založit kapelu, Novoselik se chopil baskytary, za bicí usedl Aaron Burkhaft-a trio se pojmenovalo Fecal Matter .Bubeníků se za krátkou dobu vystřídalo několik, došlo i ke zmněnám názvů( občas hrál Kurt na bicí, Christ zpíval, sestavy nesly názvy jako Stiff Wodies, Sellouts, Brown Cow...), ale nakonec se kapela ustálila s Chasem Chnningem za bicími.To se již psal rok 1988 a skipina teď již pojmenovaná Nirvana, začala obrážet s nárustajícím ohlasem kluby v Seattle a v okolí. Občas se k nim připojili i další muzikanti,jako např. Jason Everman na kytaru (později hrál baskytaru v Soundgarden a Mind Funk) a došlo i na první demo nahrávky.Ty velice brzy pronikly k nově založené místní společnosti Sub Pop, jež s nimi podepsala smlouvu na první nahravky.
První singl vyšel ještě v říjnu 1988. Obsahoval dvě skladby Love Buyy(což napsal Robby Van Leeuwen a původně to nahráli Shocking Blue) a Big Chease( tu napsal Cobain).
Náklad byl 1000 kusů.To už byla skupina rozjetá, začala si získavat renomé i mimo oblast regionu, a protože i další i další nahrávky měli vzestupný ohlas, skupina skupina začala pracovat na svém prvním albu Bleach.Rpzpočet byl velice nízký 606 dolarů , natáčení proběhlo rychle , od 24 do 29 prosince, ale výsledek byla deska, jež přinesla nejen dokument o nové kapele a skladby Blew či Mr. Moustache,ale posunula Cobaina mezi rychle nastupující osobnosti (neohlížející se na jaké koliv zvyklosti) a s vlastním výrazem.Už tehdy se např. Cobain začal bránit tomu, aby vystupovali ve větších sálech.Trval na tom že budou hrát maximálně po klubech, kde cítil nejlépe, kde naplno prožíval kontakt s publikem a kde za sebou necítil (teď již stále narůstající ) tlak gramafonových a produkšních společností.O Seattlu a jeho scéně se začalo mluvit,zvláštně, když deska vyšla v Anglii
V této době se skupina( stále častěji svými členy přirovnána k jednomu divokému snu) potácela v názorových rozdílech, které vyústily k odchodu bubeníka Chada Channinga. Ten sice na debutovém albu hraje z větší části, ale např. v Floyd the Barber, Paper Cuts a Downer(na rozšířenem na CD) bubnuje Dave Crover.Ten také hraje s kapelou na jejich americkém turné v roce 1990.Poté , co ho na krátkou dobu vystřídal Dan Peters od Modhnoey( můžeme ho slyšet na singlu Silver), nastoupil do skupiny multiinstrumentalista Dave Grohl ( z hardcereových The Sream).Skupina začala znít kompaktněji,Grohl dodal Cobainovým skladbám více ohně, a tak po ůspěšných menších šňůrách , vynikajících vystoupeních před Sonic Yoth a fenomenálním úspěchu na festivalu v Readingu kapela předstopila za 250 000 dolarů ke společnosti Geffen a vypravila se do studia podruhé . Bylo jasné , že musí přijít opravdu silná deska , jinak by mohla Nirvana lehce sklouznout do šedivé masy tzv. ,,závisle nezávislí" , věčně revoltujicích skupin , které se za náký čas rozplinou po méně významných klubových scénách . Jenže v Cobainovi opravdu tehdy něco dřímalo ...
Nevermind se stala kultuvní deskou 90 let . Hned první skladba Smells Like Teen Spirit , zapříčila že LP převálcovalo všechny důležité žebříčky včetně Billboardu . Rádia a televizní stanice se předháněly , kdo víckrát pustí něakou skladbu od Nirvany . Velký prodejní úspech této desky vyvolal i zvýšený zajem o debutové LP , takže se i Bleach vrátilo do žebříčku.
Album sesadilo y prvního místa Dungerous Michaela Jackcona a mnozí publicisté v tom vyděli jakési symbolické zakončení nadvládi popových šablon 80 let LP dosáhlo na trojnásobnou platinu (pokračovalo do deseti milionového prodeje) a Smells Like Teen Spirit se stala himnyckým vyjádřením stylu gringe a jeho generace.Výratná písňová struktura , nadupaný rytmus, hrnoucí se zkreslené kytary , zlobivé, jako by stále unavené Kurtovo rčení a přímé, nekomlikovné , někdy dost sebestředné texty-to vše způsobilo , že Nirvana nejen celosvětově rozšířila okruch svých fanoušků, ale k jejím posluchačům se začali hlásit i vyznavači i jiných , často i protikladných hudebních směrů- jako např. zřad nových forem heavy metalu koncem 80 let na jedné straně a běžných konzumenzů tzv. hlavního proudu hudby na straně druhé.Jenže rok 1991 neznamenal jenom celosvětový ůspěch a začátek tzv. Nirvavmánie. První místa žebříčků a obrovský zájem fanoušků jakoby Kurtovi zpřetrhal poslední pouto sreálným světem, takže tento rok znamenal i počátek úpadku jeho fizických i duševních sil a prohlubování depresivních stavů včetně následného ještě většího užívání heroinu.
Za velmi krátkou dobu vyšlo najevo ,že Cobain prostě nezvládá ten velký tlak kolem jeho osoby.S pozicí rockové hvězdy se nedovedl vyrovnat a stále častěji utíkal do světa drog. Po několika závažných a hodně protikladných interview, kdy vynikly jeho stavy chorobné úzkosti a stálé obavy o vyznění textů, se zdálo, že nenalezne v náručí Country Love, své dívky, se kterou se v únoru roku 1992 oženil. Jenže to se již tehdy jeho zdravotní stav zhoršil do té miry, že kapela musela nejen odmítat koncerty a posouvat termíny turné, ale Kurt musel být hospitalizován. A ani narození dcery Frances , ani absolvování odvikací kůry, nic uř nezastavilo Cobainovy sebevražedné postoje.
Protože byla ve vedení Geffen bombardováno žádostmi fanoušků o další desku Nirvany, objevila se na trhu Isecticide, komilace dříve nevydaných věcí a skladeb B stransinglů.Nakonec se ale kapela dala přece jenom do hromady a pod producenskou taktovkou Stevea Alibiniho natočila silné LP In Utero, které přineslo skladby jako Heart Schaped Box či All Apologies. Kapela se poté vydala na tříměsiční turné , běhož něho se oběvila v pořadu MTV Unpluged. Začátkem roku 1994 se rozjela evropská část turné, ale ta musela být předčasně ukončena kvůli Cobainově zdravotním stavu (v Římě se předávkoval prášky na spaní , dětskými anestetiky a šampanským).
Na konci března Kurt sice nastoupil odvikací léčbu v Los Angeles, ale uřž 1. dubna odtud utakl a vrátil se do Seattlu.8. dubna byl nalezenmrtev v pokoji nad geráží svého domu.Diagnoza zněla-sebevražda střelnou zbraní.No a kapela tím končí.
Některé okolnosti však ještě nejsou vyjasněny. V jeho krvi bylo nalezeno smrtelné množství heroinu a sedativ a datum smrti bylo stanoveno na 5.duben, ale někteří lidé přísahali že kurta vyděli ještě 6. dubna....