>>kurtovi nemoci <<

12. července 2008 v 19:07

Nemoci Kurta Cobaina

Kurt od dětství trpěl hyperaktivitou bouchal hlavou o zdi, nebo běhal po dvoře v Aberdeenu, nic ho nebavilo dlouho, Na televizi se skoro nedíval, do hodin kytary chodil jen týden (dal přednost hraní doma), chtěl být kaskadér, z domu povytahoval všechny peřiny a ze střechy do nich skákal na kole. Nesměl jíst cukr ani věci, které obsahují červené barvivo. Dále ho provázel chronický kašel, tedy bronchitida, kvůli které ztrácel hlas a odpadávaly koncerty, užíval proti ní třešňový sirup. A ritalin na zklidnění hyperaktivity. Od mládí měl lehkou skoliózu, která přerostla v těžkou, díky hraní na elektickou kytaru a přespávání v autě nebo v kartonové krabici od ledničky. Skolióza je pokřivení páteře, Kurt kvůli tomu trpěl hroznými bolestmi a často prozvracel celé dny. Totiž obratel tlačil na nerv od žaludku, což způsobovalo hrozné bolesti, při sebemenším soustu jídla. Kurt jednu dobu, chtěl dokonce spáchat sebevraždu, ale přemýšlel o tom a řekl: "Jestli někdy spáchám sebevraždu, tak to nebude kvůli nějaké zasrané nemoci!" Již v mládí jeho matka vyhledala mnoho lékařů, ale žádný si nevěděl rady. Kurt se časem stal rockovou hvězdou, kterou být nikdy nechtěl. To mu přineslo hodně peněz, navštívil mnoho specialistů na světě, ale maximálně mu předepsali léky, které pomáhaly, nepatrně. Zjistil, že heroin tiší bolesti, začala tedy válka heroin-bolest. Rozhodl se pro heroin. Byl si vědom, že časem bude závislý........... Kurt se bál, že ho bůh potrestá za jeho špatné činy tím, že se mu narodí dítě s ploutvemi. Říká se tomu Teratofóbie, byl štastný, když na ultrazvuku viděl Frances, která se vyvýjí normálně. Neustále se vyptával doktroů, jestly je v pořádku! Svou dceru miloval nadevše a slíbil, že když se jí něco stane, zabije se! Nebo když někdo ublíží jí, tak ho vlasnoručně zabije. Ještě měl Agorofóbii, tj. strach z velkých prostranství a z mnoha lidí. Když vystupovali později v arénách a stadionech, pro desítky tisíc lidí, byl z toho velmi zničený. Důkazem je , jak se Kurt nechá dovést na pódium na vozíku, davy mlčí, a Kurt skočí po kytaře a spustí to.


Na konec takovou smutnou příhodu.
Nirvána vystupuje v Austrálii, když Kurt dostane záchvat, je vrtulníkem přepraven do nejbližší nemocnice V nemocnici leží na lehátku a svíjí se bolestí. Opodál stojí dva lékaři. Jeden se zasměje a řekne druhému: "to je jen feťák, nejspíš to přehnal". Kurt, který žádné drogy v to období nebral, znechuceně odchází............


Závěrem: Je obdivuhodné, že člověk který prošel tímto vším, byl a myslím si, že i je nejlepším umělcem všech dob! Ti dnešní Technaři a Disco, Hip-hopaři a podobní... mu nešahají ani po podrážku ošoupaných Conversek. A nikdy neodsuzujme Kurta, že bral drogy, protože je to věc, každého z nás, a ti, kteří o něm tvrdí, že je "feťák", tak nevědí vůbec nic. Doporučuju jim přečíst nějaké knihy o Nirvaně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama